Külmkõlad - "Külmkõlad - 9 tributes to composer Arvo Pärt" - sold out!

by Ambifunk

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    €5 EUR  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  AF 001 “Külmkõlad – 9 tributes to composer Arvo Pärt” CD

  This compilation album “Külmkõlad” is dedicated to composer Arvo Pärt, who was born in Paide on 11.09.1935.

  Majority of the modern younger generation composers represented on this record are also related to Paide town, who is one way or the other have woven the effects of Arvo Pärt music.

  Includes unlimited streaming of Külmkõlad - "Külmkõlad - 9 tributes to composer Arvo Pärt" - sold out! via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days

    €10 EUR or more 

   

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

about

1."POUR ENFANT" TEHNOLOOGILINE PÄIKE written by Evar Anvelt & Mihkel Kõrvits

2."MY HEART IS IN HIGHLAND" SININE reinterpretation written by Arvo Pärt produced by Mauno Meesit

3."MY HEART IS IN HIGHLAND" KALI BRIIS apocalypsed version written & produced by Alan Olonen

4."NUNC DIMITTIS" KI EN RA dim nunz version written & produced by Janno Vainikk

5."FRATRES" TIIU KIIK sorores version written & produced by Tiiu Kiik

6."SUUND VALGUSELE"( filmi "Navigaator Pirx" ainetel) KAIDO KIRIKMÄE written & produced by Kaido Kirikmäe

7."FÜR ALINA" KURT WEBBERS PINK BAND written by Arvo Pärt produced by Kurt Webbers Pink Band

8."BAARITEEMA FILMIST NAVIGAATOR PIRX EHK 2. PILOODI VASTUS KOMANDÖR PIRXI KÜSIMUSELE" - ANSAMBL TEISIKUD written by Arvo Pärt produced by Tanel Roovik & Rasmus Merivoo

9."KÄIN JUBA LASTEAIAS" ANS. ANDUR version written by Arvo Pärt produced by Ans. Andur


This compilation album "Külmkõlad" is dedicated to composer Arvo Pärt, who was born in Paide on 11.09.1935.

Majority of the modern younger generation composers represented on this record are also related to Paide town, who is one way or the other have woven the effects of Arvo Pärt music.

AF 001

mastered by Tanel Roovik @ Ajar Studios
photos of Paide byJärva County Museum
layout by MiniDisain

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Erinevad esitajad
Külmkõlad: 9 heliloomingulist pühendust helilooja Arvo Pärdile
(Ambifunk)

4 / 5

Noored Pärdi kallal ...

Andy Warhol ütles kunagi ammu-ammu, et kõik Coca-Colad on ühesugused ja kõik on head. Mitte nii ammu-ammu, seal nullindate esimeses pooles, tegi eesti disainer Margus Tamm kontserdiplakati, millel reklaamis Arvo Pärti Coca-Cola logo kaudu. Mingis mõttes oli see hinnang kohalikule Arvo Pärdi retseptsioonile. Arvestades, et mõni aeg tagasi pani Swedbank Pärdi pala oma ooteliinimuusikaks (Pärt kui muzak), võib Tamme tõlgendusega teatud määral nõus olla.

Pärt sündis Paides ja Paide elaniku, muusik Kaido Kirikmäe eesvedamisel see pühendusplaat valminud on. Ka artistid on Paidest (pärit), mis omakorda näitab, kui oluliseks kohaks on Paide kujunenud kaasaegses Eesti muusikas. Kui Margus Tamme lähenemine Pärdile polnud paljude arvates kultuuriliselt korrektne, siis «Külmkõlad» eeldatavalt lähenevad korrektselt.

Nad lähenevad mitmekesiselt – tühistavad võimaliku kokakoolasuse ja vaatavad asjale tõsisema, mõnel puhul aupaklikuma, mõnel vähem aupakliku pilguga. Kõigil meist on Pärdiga mingi seos ja selliste seoste erinev avaldumine ongi plaadi üks õnnestumisi.

«Külmkõlade» esimesed (ja külmad) palad: Tehnoloogilise Päikese versioon «Pour Enfantist» ning Sinise käsitlus «My Heart Is In Highlandist» räägivad keelt, milles me oleme Pärdi muusikatki harjunud rääkima – vaikses, pühalikus ja pausidega. Nende käsitlused liiguvad ambient’i helgemal (Tehnoloogiline Päike) ja tumedamal (Sinine) poolel ja neid kuulates inimene tõenäoliselt mõtleb. Mõtleb igasugustest asjadest, ehk ka muusikast endast.

Kali Briis («My Heart Is In The Highland») ja Ki En Ra («Nunc Dimittis») juba natuke rikuvad seda koodi, tuues sisse pisut edevama touch’i, tõugates pärdilikku vakatust biidirežiimidesse, kuid jäädes siiski viisakuse piiresse. Kohtumine nendega oma mõningases rikutuses on mõnevõrra intrigeerivam.

Mitmekesisustest ei kõnele mitte ainult artistivaliku stilistiline spekter, vaid ka valim, millest Pärdi loomingut töödeldakse. Lisaks ootuspärastele katedraaliminimalismidele tuuakse sisse Pärdi panus cult-tööstusse (Eesti-Poola ühisfimi «Navigaator Pirxi» saundträkk) ning uussiiras Ans. Andur töötleb lastelaulu «Kui ma käisin lasteaias».

Siin seotakse Pärt teataval määral ENSVga, kohaga, kust ta emigreeruma pidi, ning vastavate nostalgiatega. Teisikute üsna pervolt kõlav funk «Baariteema filmist Navigaator Pirx ehk 2. piloodi vastus komandör Pirxi küsimusele» ning Tiiu Kiige «Fratresi» jäine klõbin on kõige tugevamini realiseeritud palad.

Mitmel puhul meenutavad «Külmkõlade» tõlgendused laiendatud skitte ehk vahepalu, mis jäävad pisut üheplaaniliseks. Muidu aga lisaks žesti olulisusele ja väärikusele ei jää muusika sammupidamisega hätta.

arvamus.postimees.ee/704138/nadala-plaat

credits

released October 28, 2011

tags

license

all rights reserved

about

Ambifunk Estonia

Ambifunk is an organizer of ambient music culture and record label based in the Estonia

contact / help

Contact Ambifunk

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Track Name: Sinine - My Heart Is In Highland - Sinine reinterpretation
written by Arvo Pärt produced by Mauno Meesit